DANIŞMANLIK

cuntom_16

Başaran Gümrük Müşavirliği diğer hizmetlerinin yanı sıra , Dış Ticaret ve Gümrük mevzuatı konularında danışmanlık hizmeti de vermektedir.

GTİP Tespiti:

Gümrük ve Tarife İstatistik Pozisyonu gümrükleme sürecinin yol ayımıdır , ve eşyanın vergileri ile uygulanacak vergi dışı önlemler eşyanın pozisyonuna göre tespit edilmektedir. Deneyimli kadromuz özellikle kimyevi eşyalar ve tekstil ürünleri gibi tarife pozisyon tespiti uzmanlık isteyen eşyanın analizini talebiniz halinde eşyanız daha yola çıkmadan gerçekleştirerek , maliyet analizi yapmanıza yardımcı olur.

Belge Alımı ve Takibi :

Yatırım Teşvik , Dahilde İşleme , Hariçte İşleme gibi özelliği olan dış ticaret süreçlerinde Ekonomi Bakanlığından gerekli izinler tarafımızca alınır ve belge süreci boyunca adınıza takip edilir. Firmanızın gümrük idareleri nezdinde risk kriterlerinin azaltılmasını sağlayan Onaylanmış Kişi Statü Belgesi ve Yetkilendirilmiş Yükümlü Statü Belgesi alım süreçlerinin başvurusu , alımı , takibi ve gerek görülmesi halinde askıya alınması işlemlerini adınıza takip ederek sonlandırır.